Яке ж свято без фужера?

З моменту появи приборів для всіх видів напоїв минуло багато часу. Раніше це був посуд із глини, металу та дерева. Далі був у моді кришталь. Зараз же це скло. Найпопулярнішим урочистим приладом є келих або фужер. У чому їхня відмінність і чи є воно взагалі? Зараз розповімо.

Що таке келих? Це скляна ємність із тонкого скла на довгій ніжці. Вважають, що він використовується тільки для розпивання вин або коктейлів. Але келих має безліч функцій. Залежно від своєї форми він може служити не тільки для вина, але ще для пива, лікеру та інших напоїв. Місткість сучасних келихів варіюється між 125 і 150 мл.

Фужер - це скляна посудина, яка призначена тільки для молодих ігристих вин. Він є одним із різновидів келиха. З фужера прийнято пити також мінеральну чи фруктову воду, крюшон. Фужер повинен обов'язково мати довгу ніжку. Свою назву фужер отримав у ХІХ ст. від міста Франції, де було підприємство з виготовлення фужерного скла.

Залежно від Ваших побажань та урочистого заходу ми можемо запропонувати Вам широкий асортимент келихів та фужерів.

Для чого потрібні чарки та склянки?

Крім келихів і фужерів, на столі прийнято ставити чарки та склянки, оскільки не завжди можливо передбачити які напої віддають перевагу гості урочистостей.

Різновиди чарок:

  • Коктейльна. Чарка конусоподібної форми з довгою ніжкою. У ньому подаються різні коктейлі (наприклад «Космополітен»). Через свій невеликий розмір, така чарка не розрахована на додавання льоду в напій. Найчастіше її обсяг становить 150 мл.
  • Лікерна. Являє собою округлу посудину на тоненькій ніжці. Від келиха практично нічим не відрізняється, крім розміру. Лікерна чарка набагато менша, ніж келих.
  • Горілчана. Тут форми можуть бути різними: звичайна кругла, що нагадує тюльпан або ж просто келих в мініатюрі. Місткість такої чарки незалежно від форми - 40 мл. Ніжка товста.

Види склянок:

  • Коллінз. Класичний прямий стакан, що має рівні стінки та товсте дно. Використовується для розпивання безалкогольних напоїв, рідше слабоалкогольних. Місткість - 300-400 мл.
  • Хайбол. Універсальний не менше, ніж колінз. Але обсяг менше – 270-350 мл. Ця склянка є високою, має товсте дно, але стінки до верху розширюються. Використовується для лонг-дринк.
  • Склянка під віскі. Об'єм такої судини 180 мл. Застосовується для міцного алкоголю. Має широке дно із товстого скла. Їм можна подрібнювати лід або цедру.

Як бачимо, все досить просто і зрозуміло. Для того, щоб Ваш урочистий захід пройшов на ура і запам'ятався гостям, ми пропонуємо широкий вибір святкових приладів. Нехай воно пройде красиво та за всіма вимогами етикету!