Що купити на випадок відключення світла в Україні

Зміст статті:

Що купити на випадок відключення світла в Україні

Проблеми з електрикою в Україні стали звичним явищем, тому все більше людей замислюється над тим, що купити на випадок відключення світла. Так, іноді все налагоджується, а іноді стає гірше. Останній блекаут був давно, але ніхто не застрахований від нових форс-мажорів. Тому краще все ж підготуватися до майбутніх відключень електрики, адже порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих.

Як підготуватися до відключень світла?

Регулярні відключення світла викликають масу незручностей. Не працює вся техніка, і вам потрібно подбати про живлення хоча б найважливіших побутових приладів. Наприклад, холодильника, щоб вирішити питання з зберіганням продуктів.

Вдома немає світла, що особливо некомфортно у вечірній час. І щоб забезпечити собі гарну видимість, треба подбати про аварійне освітлення.

Також немає можливості зарядити ноутбук, смартфон та інші гаджети. І тут теж треба заздалегідь подумати, як пережити відключення електрики. Особливо якщо його не буде тривалий час.

Загалом вам потрібно все заздалегідь продумати і вжити відповідних заходів. Докладніше про те, як підготуватися до відключення електрики і що необхідно купити, щоб забезпечити собі комфортні умови проживання без світла, читайте нижче.

Основні джерела освітлення

Перш за все треба вирішити питання з освітленням квартири або будинку. Адже в умовах поганої видимості ви не зможете нічого робити: готувати, прибирати, читати. Та й просто спілкуватися один з одним набагато комфортніше, коли є хоч якесь світло.

Що купити при відключенні електрики? Найкраще взяти різні джерела освітлення: одні працюватимуть на акумуляторах, інші — на батарейках. Так надійніше, і ви точно будете впевнені, що не залишитесь без світла.

Лампочки з акумулятором

Лампочки з акумулятором — відмінний вибір у ситуаціях, коли світло вимикають на недовгий час. Зазвичай вистачає 2-3 години, щоб повністю зарядити батарею. Після цього лампочкою можна користуватися в звичайному режимі.

Також можна купити запасний акумулятор на випадок відключення електроенергії на тривалий термін. Якщо світла не буде довго, достатньо просто замінити одну батарею на іншу, щоб лампочка продовжувала працювати. Коли електроенергія з'явиться, вам потрібно буде лише поставити акумулятори на зарядку.

Яку лампу купити на випадок відключення світла — вирішувати вам. В інтернеті доступно багато LED-лампочок на будь-який бюджет. Популярним варіантом вважаються моделі з живленням від USB. У разі потреби їх можна підключити до павербанку: енергії вони споживають зовсім небагато, так що його заряду вистачить надовго.

Ліхтарі та світильники

Ліхтарі та світильники — ще один варіант, що потрібно купити, щоб було світло. З ними буде набагато комфортніше перебувати в будинку. Ліхтарі можна використовувати як мобільне джерело світла. Коли ви переміщаєтеся з кімнати в кімнату, вони дуже знадобляться. Крім того, можна взяти ліхтарі на акумуляторах і батарейках, щоб точно не залишитися без світла.

Світильники можна розмістити в різних кімнатах: ванній, кухні, туалеті. Найкраще брати невеликі аксесуари, які легко кріпляться до поверхні. Так вам не доведеться носити з собою ліхтарик або лампочку: прийшли до конкретної кімнати, увімкнули світильник, зробили що потрібно і вимкнули. Просто і зручно. Так що світильники треба обов'язково включити до списку «що купити, щоб було світло в квартирі».

Зарядні пристрої та акумулятори

Далі слід вирішити питання з підзарядкою мобільних пристроїв та інших гаджетів. Йдеться про смартфони, планшети, ноутбуки, смарт-годинники тощо. Сюди ж можна включити будь-які пристрої, що працюють від USB-роз'єму. Наприклад, ті ж лампочки.

Зарядні пристрої бувають різних видів. До компактних приладів належать павербанки. Також є більш габаритні та потужні рішення — портативні зарядні станції. Обидва варіанти вважаються хорошим запасним джерелом живлення.

Павербанки

Power bank — популярний зарядний пристрій для телефону. Він відносно легкий і компактний, а заряду вистачає на те, щоб кілька разів підзарядити гаджет. Також до нього можна підключити планшет та інші USB-пристрої. Наприклад, LED-лампочки, які освітлюватимуть простір.

При виборі павербанку враховуйте тип і кількість гаджетів. Наприклад, якщо хочете підзаряджати ноутбук при втраті електроенергії, підбирайте таку модель, яка підтримує цю можливість.

Портативні зарядні станції

Портативна зарядна станція — це ще один варіант, що можна використати при відключенні електрики. По суті, це той самий павербанк, тільки потужність тут у рази більша. Плюс у портативної зарядної станції передбачено безліч роз'ємів, тож до неї можна підключати різні пристрої.

У деяких моделей є навіть одна або кілька розеток. Це дозволяє підключати до портативної зарядної станції побутову техніку — наприклад, холодильник або телевізор. Тут уже вам потрібно самостійно подумати, які прилади збираєтесь живити, щоб запобігти небажаним наслідкам.

Автономні джерела живлення

Якщо ви думаєте, чим запитати будинок при відключенні світла, то зверніть увагу на автономні джерела живлення. З їх допомогою можна забезпечити себе електроенергією хоча б на невеликий проміжок часу. Тут теж є різні варіанти, які можна купити на випадок відсутності світла.

Генератори

Генератори підходять тільки для власників приватних будинків і заміських котеджів. Використовувати їх у квартирах заборонено — це небезпечно. Але навіть у приватному секторі важливо подбати про безпеку будинку: розмістити генератор у підсобному приміщенні та дотримуватись стандартних правил експлуатації.

Генератори бувають бензинові, дизельні, газові. У кожного свої плюси, мінуси та різна вартість. Також вони відрізняються за потужністю, способом запуску та іншими технічними характеристиками. Все це потрібно уважно вивчити, щоб грамотно підібрати генератор на випадок відключення світла.

Акумулятори

Акумулятори бувають портативні та стаціонарні. Що купити, коли немає світла? Залежить від ваших потреб. Для заряджання та живлення малопотужних мобільних пристроїв вистачить звичайного павербанку. Якщо потрібна велика ємність, тоді можна вибрати стаціонарний акумулятор: наприклад, сонячні панелі або портативну зарядну станцію.

Бесперебійники

За потреби ви можете використовувати безперебійник при відключенні світла. Це пристрій забезпечує живлення для підключених приладів у разі відсутності електроенергії.

Всього розрізняють 2 види безперебійників:

  1. Офісні та домашні. Стабілізують напругу та забезпечують недовгий час роботи техніки при відключенні світла. Являють собою прості та недорогі моделі, які використовуються для захисту чутливої техніки (наприклад, комп'ютера, роутера). Вони забезпечать вам живлення на 10-15 хвилин, чого цілком достатньо, щоб коректно завершити роботу та зберегти всі важливі дані.
  2. Промислові. Живлять прилади протягом тривалого часу, без перебоїв. Використовуються для роботи критично важливих систем, стабілізують напругу та запобігають їх передчасному виходу з ладу.

Автомобільні зарядні пристрої

У багатоповерхових будинках дозволяється використовувати автомобільний акумулятор. Він не виділяє шкідливих речовин і вважається безпечним для експлуатації у квартирі. Зате з його допомогою можна забезпечити житло електроенергією.

Так, тут доведеться попрацювати, щоб все налаштувати, але воно того варте. Якщо не розбираєтесь у питанні, найміть фахівця, який вирішить питання за вас.

Побутові пристрої для роботи без електрики

Далі важливо подумати, що робити якщо немає світла, чим замінити, наприклад, електроплиту або інші побутові пристрої. Адже питання з приготуванням їжі треба вирішувати — особливо, якщо електроенергії немає тривалий час.

Окремо варто обміркувати проблему з холодильником. Його можна або запитати, або просто вирішити, як ви зберігатимете продукти свіжими. Розглянемо ці питання докладніше.

Газові плити

Якщо у вас на кухні використовується електроплита, то виникає логічне питання: а що робити при відключенні електрики? Як готувати обіди та вечері, якщо світла немає більше 4 годин? У такому випадку можна купити невелику газову плитку.

Це компактний побутовий прилад, який має 1-2 конфорки та працює без електрики. Для функціонування використовується газовий балон-картридж. Такі газові плити зазвичай вважаються туристичними, але за потреби ними можна користуватися вдома. А відключення світла — це саме та сама форс-мажорна ситуація, для якої їх варто придбати.

Як зберегти продукти свіжими без світла

Наступний важливий прилад на кухні — це холодильник. Як пережити відключення електрики і зберегти продукти свіжими? Тут є різні способи, починаючи від дідовських і закінчуючи просунутими рішеннями.

Якщо не хочете докладати особливих зусиль, тоді просто перевірте, що холодильник добре тримає тепло. За потреби замініть ущільнювальні гумки та інші елементи. Пара годин простою погоди не змінить. Можна заздалегідь заморозити пляшку з водою в морозилці, а потім, коли вимкнуть світло, поставити її в холодильник. Лід танутиме і віддаватиме холод усередині камери.

У приватному секторі можна придбати генератор на випадок відключення електрики та запитати холодильник від нього. Якщо живете у квартирі, тоді купіть портативну зарядну станцію.

Поради щодо безпечного використання пристроїв

Більшість із наведених вище приладів вимагають обережного поводження. Щоб уникнути неприємних форс-мажорів, треба дотримуватись стандартних правил безпеки. Докладніше про них читайте нижче.

Як правильно використовувати генератори

Генератор потрібно розміщувати на вулиці або у добре провітрюваному підсобному приміщенні. Його не можна ставити у гаражі, підвалі або житловій кімнаті, інакше буде висока ймовірність отруєння чадним газом.

Генератор має знаходитись на відстані мінімум 6 метрів від усіх вікон, дверей та вентиляційних отворів. Тільки так можна запобігти попаданню вихлопних газів усередину будинку. Найкраще для цього використовувати подовжувачі.

Якщо він стоїть на вулиці, подбайте про захист генератора від атмосферних опадів. Розмістіть його під навісом або використовуйте захисний кожух, щоб убезпечити пристрій від дощу та снігу. Тільки не закривайте прилад повністю, щоб забезпечити нормальну вентиляцію.

Інші корисні поради з безпеки при відключенні електрики та подальшого використання генератора:

  • щоб виключити перевантаження, не підключайте до нього більше приладів, ніж він може витримати;
  • підключайте генератор до будинку через автоматичний перемикач, встановлений досвідченим електриком (це запобіжить зворотну подачу струму в електромережу);
  • заправляйте його якісним паливом;
  • перед заправкою вимикайте генератор та дайте йому час охолонути (так ви уникнете випадкового займання);
  • зберігайте паливо подалі від джерел вогню та світла, а також уникайте його випадкового розливу.

І не забувайте регулярно перевіряти стан генератора, а за потреби чистити та змінювати повітряні та паливні фільтри. Тільки так можна забезпечити його ефективну роботу.

Безпека при використанні свічок та ліхтарів

Також слід дотримуватись правил безпеки при використанні свічок. Ставте їх на стійкій поверхні, а для кращої надійності купіть підсвічники, які надійно утримують свічку і збирають розтоплений віск. Ніколи не залишайте свічки без нагляду — особливо, якщо у вас є діти або домашні тварини. Сірниками теж користуйтеся акуратно, дотримуючись усіх заходів безпеки.

Те саме стосується і ліхтарів. Слідкуйте за станом батарейок і завжди тримайте при собі запасні батарейки. Найкраще користуватися LED-ліхтарями — вони енергоефективні і довговічніші, ніж стандартні аналоги. Якщо збираєтесь кріпити їх до поверхні, використовуйте спеціальні кріплення. А для експлуатації на вулиці купуйте водонепроникні ліхтарі, які не бояться дощу та сирості. Дотримуючись цих корисних порад, ви зможете забезпечити собі стабільне освітлення та запобігти можливим форс-мажорам.

Відповіді на часто задавані питання

У цій статті коротко розглянуті основні лайфхаки при відключенні світла. Ми не вдавалися в особливості кожного приладу або нюансів його вибору. У нас була мета допомогти вам зрозуміти, як підготуватися до відключення електрики та які речі найкраще купити. Але на деякі найпоширеніші питання ми все ж відповімо.

Як вибрати павербанк?

При виборі павербанку важливо враховувати цілий ряд параметрів:

  1. Ємність. Для зарядки одного смартфона вистачить моделі на 5000 mAh, для кількох гаджетів краще взяти прилад на 10000 mAh. Якщо плануєте підзаряджати ноутбук, тоді зверніть увагу на павербанки на 20000 mAh.
  2. Тип і кількість портів. Для більшості пристроїв підходять роз'єми USB-A та USB-C. Для зарядки iPhone вибирайте павербанк із портом Lightning.
  3. Швидкість зарядки. Дивіться на вихідну потужність, яка вимірюється в амперах (A) і ватах (W). Чим вищі ці показники, тим швидше заряджатиметься гаджет від павербанку.

Також не забувайте про функції безпеки. Великим плюсом буде наявність у павербанку захисту від перегріву, перенапруги та короткого замикання.

Чим відрізняються різні типи генераторів?

В першу чергу генератори відрізняються за типом палива, на якому вони працюють. Це може бути бензин, дизель або газ. Найдешевшими вважаються бензинові моделі, тому вони отримали найбільше поширення.

Також генератори відрізняються за потужністю. Розрізняють 3 категорії моделей:

  • малопотужні (до 3 кВт) — для живлення невеликих побутових приладів;
  • середньої потужності (3-10 кВт) — для живлення кількох видів техніки одночасно;
  • великої потужності (від 10 кВт) — для живлення всього будинку.

Відрізняються вони і за способом запуску, який буває ручний, електричний або автоматичний. Також генератори мають різні додаткові особливості — наприклад, шумозаглушення.

Що ще варто враховувати при підготовці до відключення світла?

При відключенні світла ви повинні заздалегідь знати, які прилади працюють без електрики, а які необхідно запитати. Це важливо, адже до генератора або іншого обладнання можна підключити лише обмежену кількість приладів.

Не зайвим буде запастися їжею та водою. Найкраще купувати їжу тривалого зберігання, яку не потрібно готувати: консерви, сухі продукти тощо. Також зберігайте запас води, виходячи з того, що одній людині потрібно 2 л на добу. Обов'язково підготуйте необхідні медикаменти для надання першої допомоги.

У холодну пору року подбайте про те, щоб вам було тепло. Запасіться ковдрами та теплими речами (наприклад, термобілизною). За можливості купіть газовий обігрівач — тільки дотримуйтесь заходів безпеки.

Також подбайте про те, щоб ви не залишилися без зв'язку. Перевірте, що ваш смартфон заряджений і в робочому стані. Не зайвим буде мати запасні телефони, а також павербанки, щоб їх можна було зарядити в будь-який момент.

Це найосновніші моменти. Тепер, коли ви знаєте, які речі потрібно купити при відключенні електрики, можете складати список і поступово їх замовляти. Рекомендуємо не відкладати це в довгий ящик, адже хто знає, коли розпочнуться нові перебої з електроенергією. Тому ще раз уважно вивчіть, що купити на випадок відключення світла та замовляйте в магазині Vista ті речі, яких у вас ще немає.

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Ярослава Мудрого, 9
Телефон: +38(050) 307 91 29